Графік роботи:

Будні: 9:00–18:00

 

Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Настільні лампи

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Настільна лампа це розповсюджений сучасний тип освітлювального приладу. Цей світильник займає свою, хай і не широку, але стабільну нішу. Лампа для стола – традиційний світильник в багатьох оселях та інтер’єрах.

Основні види настільних ламп за їх функціями

Локальне освітлення – це те, що вдається настільній лампі найкраще. Сучасна людина найчастіше працює за столом або за якоюсь іншою робочою поверхнею. Щоб зберегти зір і ефективно працювати, робочу зону необхідно добре освітлювати. І звичайного загального освітлення для цього здебільшого не достатньо. В таких умовах локальне освітлення може забезпечити настільна лампа, або бра, що знаходиться поруч зі столом на стіні, або підвісний світильник на довгому підвісі, що спускається безпосередньо над столом, або торшер що стоїть поруч зі столом. Торшер коштує дорожче настільної лампи і займає значно більше місця у просторі. Настінний світильник повинен бути спроектований і встановлений на етапі ремонту приміщення, тому використання бра для локального освітлення не передбачають оперативних рішень. Підвісний світильник на довгому підвісі теж має проектуватися на етапі ремонту, не передбачає оперативних рішень, займає багато об’єму над робочою зоною. Лампа настільна в ситуації локального освітлення робочої зони має наступні переваги – дешевша за інші аналоги, можна встановити на робочу зону за необхідності і прибрати, коли ця необхідність зникне, ніяк не прив’язана до ремонту – головне що б вилка дотягнулася до найближчої розетки або подовжувача. До недоліків настільної лампи слід віднести, те що вона займає певне місце на робочій поверхні – шанувальники мінімалізму можуть прагнути скористатися іншими освітлювальними приладами.

Емоційне освітлення досягається у випадку використання настільної лампи з теплим приглушеним світлом на низьких столиках чи тумбах. Таке світло імітує світло канделябрів, свічок, первісного вогнища, біля якого збиралася родина. На підсвідомому рівні таке освітлення створює відчуття спокою, безпеки, захищеності.

Декоративну функцію здатна виконувати настільна лампа, коли вони, самі по собі виготовлені як декоративній предмет – різновид настільної скульптури, або коли лампа має виразні риси якогось стилю в дизайні. Тоді функціональні характеристики лампи відходять на другий план. Головним стає її здатність створювати і підкреслювати певний стиль в інтер’єрі. Прикладом може бути Tommy настільна лампа. Купити цю та інші моделі світильників в стилі лофт можна в нашому інтернет магазині Atmolight.

Основні зони використання настільних ламп

Традиційно настільну лампу можна помітити поряд з робочими зонами в офісних та виробничих приміщеннях. Настільна лампа для письмового столу невід’ємний атрибут обладнаного офісного приміщення.

В домашніх зонах для канцелярської роботи, читання, малювання, як для дорослих, так і для школярів та студентів.

На приліжкових тумбочках та журнальних столиках в спальнях та гостинних.

Конструкційні особливості настільних ламп

Далі ми розглянемо будову та основні характеристики настільних ламп і на основі цих знань стане зрозуміло як обрати настільну лампу для різних інтер’єрів в тому числі як обрати настільну лампу для школяра.

Основа настільної лампи – опора на якій розміщується ввесь світильник. Це може бути широка плоска опора, або більш компактна але важка опора. Іноді опору замінює прищепка чи струбцина яка кріпить всю конструкцію настільної лампи до стільниці. В окремих випадках роль опори можуть виконувати кілька окремих рознесених в сторони ніжок.

Плафон визначає функцію настільної лампи. Це може бути закритий плафон, що спрямовує світло в конкретному напрямку – так вдається освітити робочу зону і не засліплювати очі того хто працює – саме такою має бути настільна лампа для школяра. Такі закриті плафони можуть бути у вигляді спота або півсфери. Відкриті світлопроникні плафони повністю або частково пропускають світло, тому можуть виконувати роль загального та емоційного освітлення. Окремі моделі можуть взагалі не мати плафону – тоді слід правильно обирати лампочку, яка будучи відкритою, має мати високі декоративні властивості у включеному і виключеному стані і не сліпити очі.

Ніжка поєднує плафон і основу. Максимально функціональні лампи мають гнучкі ніжки, тому здатні спрямувати світло від плафону у найзручнішому ракурсі.  Стаціонарна, не гнучка ніжка переважно характерна для декоративних або бюджетних ламп, та ламп що призначені для створення емоційного освітлення.

Шнур з вилкою дозволяє приєднати до електроживлення настільну лампу в будь-якій точці квартири. Перемикач, що дозволяє вмикати і вимикати лампу, розміщується на шнурі, або основі. Зрідка перемикач розміщується на інших елементах лампи – плафоні або ніжці.

Є моделі ламп, що не підключаються до електромережі. Такі настільні лампи укомплектовані акумуляторами. Їх використовують на вулиці, на дачі, або в умовах тимчасової відсутності живлення в електромережах.

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору